02166732544
مشاوره رایگان

دکتر دندانپزشکی در ولیعصر خانم دکتر زندیه      دکتر دندانپزشکی در ولیعصر خانم دکتر زندیه

دندان خرگوشی - جراحی دندان

دندان خرگوشی

این مشکل زمانی رخ می دهد که دندان های فک پایینی فرد در جای خود قرار داشته و دندان های بالایی کمی جلوتر و رو به جلو حرکت کرده باشند و بزرگ هم باشند به این دندان های خرگوشی می گویند.

در واقع حرکت دندان های بالا رو به جلو سبب می شود تا زیبایی ظاهری صورت فرد کاهش پیدا کند. این دندانها امکان دارد چند میلی متر از لبه های پایین لبه جلوتر باشند.

بدین صورت که دندانها روی لب پایین کشیده میشوند این شرایط دندان ها روی لبخند شما و در نهایت اعتماد به نفس تاثیر منفی می گذارد و البته سبب مشکلات بهداشتی گوناگون در دهان و دندان می شود.

 

اما چرا این بیماری ایجاد می شود ؟ در حقیقت وجود دندان های خرگوشی به علت های مختلفی از جمله : عادت های مکیدن ، سوزش زبان ، مشکلات در اندازه فک و غیره رخ می دهد.

 البته برای درمان می توانیم از ونیرها در موارد خاص در این نوع از دندان ها استفاده کنیم . ولی بهترین کار برای این بیماری دندانها اصلاح آنها می باشد.

می توان از بین روش های متداول برای درمان مانند : لمینت، کامپوزیت دندانی و استفاده از ارتودنسی یا براکت ‌های ارتودنسی کمک گرفت.

زمان مناسب ارتودنسی :

چه زمانی می توان از ارتودنسی برای درمان دندان خرگوشی  کمک گرفت آن در سنین پایین تر است .چرا که در این زمان سنی دندانهای فرد هنوز نرم بوده و تغییرات با آسانی انجام می شود.

مزیت ارتودنسی برای درمان این بیماری:

-بهبود بخشیدن به زیبایی لبخند و اعتماد به نفس دادن به بیماران

- ایجاد تراز دندان های مولار روی یگدیگر

-ممانعت از صدمه به دندان های پیشین در ضربات و تصادفات

- جلوگیری از فرسایش زود رس مینای دندان

-کارایی بهتر و صحیح دندان های پیشین در هر دو فک

درمان دندان خرگوشی

حال تا زمانی که اوربایت حاصل از این نوع از دندان ها شدید نشود سبب ایجاد ناراحتی نمیشود که به درمان نیازی نیست. البته باعث می شود که ظاهر دندان های خوشایند نباشد و برای درمان به دندانپزشک یا ارتودنتیست مراجعه کنید.

از بهترین راه حل های زیبایی دندانپزشکی انجام روکش های دندان یا وینرها می باشند. این روکش های سرامیکی سفارشی برروی دندان های انجام می شود. ونیرها ایراداتی که در ظاهر دندانهای ایجاد شده است را می پوشاند.

برچسب ها :
دندان خرگوشی | روش های اصلاح دندان خرگوشی | درمان دندان خرگوشی با ارتودنسی | لمینت دندان خرگوشی


دندان خرگوشی


ارتباط با واتساپ