دکتر مریم زندیه

نحوه مراقبت از دندان بعد از ایمپلنت - جراحی دندان

مراقبت های بعداز ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت یا همان کاشت دندان در واقع یک درمان جایگزین دندان های از دست رفته و ریشه است که می توان از پروتزهای بریج برای درمان کامل آن استفاده کرد.

پس از انجام جراحی دندان باید تا مدتی مراقبت های پس ازایمپلنت را با توصیه دندانپزشک انجام بدهید . برای بهبود و ترمیم دندان های جراحی شده باید این دستورات را به طور مرتب عملی کنید.

ساختار ایمپلنت دندان :

همانطور که درقسمت ایمپلنت دندان برای شما توضیح دادیم ایمپلنت یک استوانه فلزیاز جنس تیتانیوم که در درون استخوان فک نصب شده تا بتواند جایگزین ریشه از دست رفته باشد و در داخل فک جوش بخورد و بعد لایه پروتز روی دندان قرار بگیرد در این مدت که این عمل به خوبی در دهان جا باز کند به مراقبت های خاصی احتیاج دارد.

این مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان عبارتند از :

1-بعد از آن که بخیه را از قسمت دندان جدا کردند پس از حداقل سه روز همه  قسمت های  اطراف ایمپلنت را باید مسواک بزنید.

2-هنگامی مصرف مواد غذایی و آشامیدنی برای ممانعت از جمع شدن میکروب و جرم در قسمت های ایمپلنت باید از دهان شویه استفاده کنید.

3-باید تا دو ساعت پس از کاشت دندان (ایمپلنت) باند گازی که دندانپزشک روی دندان قرار داده است را با کمی فشار نگهدارید و سپس آن را بیرون بیاندازید. پس از گذشت 2 ساعت هر 45 دقیقه گاز را تعویض کرده و گاز جدید روی محل ایمپلنت قرار بدهید.

4-حتما باید بعد از 24 ساعت پس از ایمپلنت دندان‌های روزی 3 بار دهان خود را با دهان شویه بشوئید.

5-پس از عمل جراحی ایمپلنت دندان بهتر از از کمپرس یخ برای التهاب و تورم اطراف آن استفاده کنید. این موارد بعد از 24 تا 72 ساعت پس از انجام عمل جراحی  رخ می‌دهد. پس فقط از کمپرس یخ استفاده کنید.

6-نکته برای تمیز کردن اطراف جراحی نباید از خلال دندان کنید و همین طور از لوازم تیز برای تمیز کردن دندان استفاده نشود.

7-برای تمیز کردن از مسواک حداقل به مدت ساعت 72 برای اطراف ایملپنت جدا خودداری کنید.

8-افرادی که دخانیات مصرف می کنند تا مدتی باید از این کار اجتناب کنند.

9-یکی از غذایی هایی که برای ایمپلنت دندان خطر دارد مواد قندی است . بنابراین بعد از مصرف مواد قندی آن نواحی را پاک کنید.

10-سعی کنید یک روز بعد از انجام جراحی از خوردن غذاهای گرم خودداری کنید و بیشتر از غذاهای سرد و نرم استفاده کنید.

11-پس از عمل جراحی مقدارکمی خون آبه در دهان شما جمع میشود بهتر است به آرامی و بدون فشار دستمال را جلوی دهان گرفته و آن را خارج کنید .چرا که بیرون دادن آب دهان با شدت موجب ایجاد خون ریزی و فشار به دندان جراحی شده می‌شود.

12-همه داروهایی که به توصیه پزشک برای شما تجویز شده است را تا آخر استفاده کنید . این داروها برای مدت یک هفته تجویز می‌شود. در صورت نیاز باید به تجویز پزشک از دارو استفاده کنید.

انجام این نکات مهم برای مراقبت ایمپلنت دندان کمک بزرگی در بهبود سریع دندان می کند و می تواند از عوارض آن کم کند . بنابراین همه توصیه های دندانپزشک را جدی بگیرید و در صورت نیاز می توانید به پزشک مراجعه کنید.

عوارض عدم مراقبت بعد از کاشت ایمپلنت دندان:

-درد زیاد ورم کردن محل جراحی

-احساس سوزش در آن ناحیه

-عفونت دندان

- لق شدن پایه آن به دلیل سهل انگاری وعدم مراقبت های بعداز ایمپلنت دندان

برای ارتباط با دندانپزشکی لطفا با شماره های زیر تماس بفرمایید.

021-66732544
021-66723942
موبایل: 09384488110

برچسب ها :
مراقبت های بعداز ایمپلنت دندان،نکات مهم برای مراقبت ایمپلنت دندان،مراقبت پس از ایمپلنت،بهترین دکتر برای ایمپلنت،دندانپزشکی در خیابان ولیعصر، دندانپزشکی در خیابان انقلاب، مطب دندانپزشکی در خیابان انقلاب، دندانپزشکی در انقلاب


نحوه مراقبت از دندان بعد از ایمپلنت


پیمایش به بالا