دکتر مریم زندیه

مزیت استفاده از ارتودنسی دیمون دندان - زیبایی دندان

ارتودنسی دیمون دندان ومزیت آن چیست؟

ارتودنسی دیمون دندان چیست؟

یکی دیگر از جدیدترین روش های درمان دندان ارتودنسی دیمون است . در این روش دیمون از براکت هایی با توانایی باز و بسته شدن کشویی استفاده می گردد. اما در مورد این روش درمانی باید بگوییم که شبیه ارتودنسی فلزی سنتی است اما یک تفاوت که در اینروش که نیازی به استفاده از حلقه‌های لاستیکی در طرفین هر براکت نمی باشد.

قطعات ارتودنسی دیمون کدامند ؟

درواقع وسیله‌ای که برای ارتودنسی با روش دیمون مورد استفاده قرار می گیرد بریس‌های سلف لیگیتینگ است که از گیره‌های مخصوص یا درهای فلزی که سیم‌های قوس‌دار دارد و به این صورت بریس‌ها را در جای خود نگه داشته که می شود آن را  به طور محدودی استفاده کرد. این بریس ها دارای یک مکانیزم کشویی بوده که دندان‌ها را کم کم حرکت می‌دهند تا آنها را صاف کند.

حالا در این قسمت در مورد سیم‌ها به‌ کار رفته که به نوعی طراحی شده‌اند که بتوانند با نیروی بسیار کم‌ ،عرض قوس فکی را به خصوص در ناحیه عقب بالا ببرند. با کمک از این بریس ها ی براکتی دیگر اصلا به گسترش عرضی فک بالا با دستگاه‌های جدا احتیاج نمی‌باشد.

اکنون در مورد بهداشت که با رعایت آن در اطراف براکت ها در روش ارتودنسی دیمون بهبود  کامل یافته و مشکل تغییر رنگ کش های دور براکت دیگر وجود ندارد. این روش سازگاری بیشتر و بهتری با قسمت های استخوانی و عضلات فک و صورت دارد. اما چرا ؟ چون به دندان ها نیروهای بسیار ملایمی وارد می شود.

مزایای ارتودنسی دیمون:

-شفاف بودن براکت ها

-در براکت های دیمون زمان درمان سریع تر است این درمان 2 تا 7 ماه است.

-زمان درمان کوتاه تر و دفعات مراجعه کمتر بوده.

-فشار کمتر بر دندان ها  و درد کمتری دارند.

-وجود اصطکاک کمتر و صدمه کمتر به ریشه دندان ها .

-امکان کمتری برای جمع شدن باکتری ها بر روی براکت ها.

-براکت های دیمون در اصلاح شدید دندان ها موثر بوده .

-نمیتوانید از ارتودنسی متحرک استفاده کنید بنابراین روش دیمون شفاف مناسب است.

مشکلات ارتودنسی با روش دیمون :

1-دارای سیم های فلزی بوده که قابل دیدن است .

2- می توانید براکت های شفاف دیمون را انتخاب کرده تا کمتراز براکت های فلزی استفاده کنید.

3-استفاده از براکت های دیمون در روزهای اول کمی آزار دهنده بوده .

4-هزینه ارتودنسی در این نوع بیشتر از دیگر انواع ارتودنسی است.

انوع مختلف بریس دیمون:

1-بریس های فلزی دیمون : بریس‌های فلزی دیمون بسیار شبیه به بریس‌های فلزی سنتی هستند. حالا آن که با سیستم دیمون می‌توانید مکانیزم کشویی سلف لیگیتینگ را نیزدید.

2-بریس های شفاف دیمون: بریس‌های شفاف دیمون از سرامیک تهیه و ساخته شده‌اند و شبیه بریس‌های شفاف سنتی هستند این براکت ها شفاف هستند.پس بریس‌ها روی دندان‌های شما کمی دیده می‌شوند.

3-رنگ های بریس دیمون: این نوع از بریس های شفاف برای کسانی که می‌خواهند بریس‌های آنها مورد دید نشد جذاب بوده ولی در صورت علاقه بیمار دندانپزشک می‌تواند طیف گسترده‌ای از رنگ‌های بریس دیمون را به شما نشان بدهد.

اما چرا از ارتودنسی دیمون دندان استفاده می شود؟

برای اینکه با حرکت کردن دندان‌ها در واقع ارتودنسی دیمون نیز حرکت می‌کند. پس با استفاده از مکانیزم کشویی دیمون توانایی تراز شدن با دندان‌ها را دارا می باشد.

تفاوت ارتودنسی معمولی با ارتودنسی دیمون چیست؟

1-در براکت های معمولی به طور منظم باید سفت و تنظیم بشوند.

2-ولی این امر در براکت های دیمون که در آنها از یک مکانیزم کشویی استفاده می شود در آن سیم به براکت وصل است .

3-براکت ها در ارتودنسی دیمون کوچکتر هستند.

4-براکت های دیمون فشار های منظمی  به دندان ها وارد می کند، همین امر باعث می شود که نسب به ارتودنسی معمولی، مدت زمان درمان کوتاه تر شود.

هزینه ارتودنسی دیمون:

هزینه این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد . البته هزینه بریس‌های دیمون بیشتر از بریس‌های فلزی سنتی است.

برچسب ها :
ارتودنسی دیمون،ارتودنسی دیمون چیست؟،ارتودنسی با روش دیمون،هزینه ارتودنسی دیمون،مطب دندانپزشکی در خیابان جمهوری،دندانپزشکی در جمهوری،دندانپزشکی در خیابان ولیعصر،دندانپزشکی در خیابان انقلاب،مطب دندانپزشکی در خیابان انقلاب،دندانپزشکی در انقلاب،دندانپزشکی در خیابان امیر اکرم،دندانپزشکی در محدوده چهارراه ولیعصر،دندانپزشکی در محدوده میدان ولیعصر،مطب دندانپزشکی در محدوده چهارراه ولیعصر،دندانپزشکی در محدوده فردوسی،مطب دندانپزشکی در محدوده فردوسی،دندانپزشکی در محدوده خیابان استانبول،مطب دندانپزشکی در محدوده خیابان استانبول


مزیت استفاده از ارتودنسی دیمون دندان


پیمایش به بالا