دکتر مریم زندیه

ارزان ترین مطب برای سفید کردن دندان (بلیچینگ) - جراحی دندان

سفید کردن دندان (بلیچینگ)

بلیچینگ دندان چیست؟

در واقع بعد مدتی متوجه می شوید که رنگ دندان هایتان تغییر کرده و ظاهر خوبی ندارد برای همین به فکر سفید کردن مجددا آنها می افتید . یکی از محبوب ترین روش های سفید کردن دندان ، بلیچینگ دندان است که می تواند لبخند زیبا و دندان های سفید را به شما هدیه کند.

زمانی که رنگ مینای دندان ها به دلیل مصرف موادی غذایی و خوردن قهوه و تنباکو تغییر می کند. می توان آنها را با تکنیک های سفید کردن دندان از بین برد . ولی همین کار برای افرادی که دندان های حساس دارند بسیار آزاردهنده است

نوع مواد سفید کردن دندان یا بلیچینگ :

یکی از روش های سفید کردن دندان و اصلاح طرح لبخند و با استفاده از مواد ویژه انجام می شود. در این روش دو ماده اصلی برای این درمان استفاده می شود در واقع ماده شیمیایی پراکسید هیدروژن و پراکسید کربامید می باشد.

این دو مواد اولی پراکسید هیدروژن در مطب دندان پزشکی و به وسیله پزشک صورت می گیرد. اما دومی پراکسید کربامید در منزل و به وسیله خود بیمار انجام می شود. ولی استفاده از این مواد تحت نظر پزشک انجام می گردد و هرگز خود اقدام به این کار نکنید.

این روش درمانی که می توان باعث اعتماد بالا در افراد شود به دو روش در منزل و در مطب انجام می شود.

دو روش بلیچینگ دندان :

بلیچینگ در خانه:

در این روش پزشک در شروع کار از فک بالا و پایین بیمار قالب تهیه کرده و از روی این قالب ها یک جفت ، تری نازک و شفاف طراحی و می سازد. حالا باید مقدار موادی که را که می خواهد برروی دندان ها قرار بگیرد دانسته تا بتواند فضای خالی مناسب بین دندان ها و تری تعبیه کند. بعد همه اینها ژل های بلیچینگ دندان را در داخل این تری ها ریخته و سپس روی دندان قرار می دهند.

مدت زمانی که باید قالب روی دندان ها قرار بگیرد بسته به وضعیت دندان های بیمار بین 1الی 6 ساعت در روز است. کل همه این مراحل یک دوره درمانی بین 1 الی2 هفته برای هر فک است. زیرا در هر بار باید فقط روی یکی از فک ها، قالب قرار گیرد.

چه زمان دندان های به سفید کردن دندان (بلیچینگ)  نیاز دارند؟

-زرد و قهوه ایی شدن دندان ها به مرور زمان

-دراثر خوردن زیاد  نوشیدنی هایی مانند نوشابه گاز دار، کافئین و چایی غلیظ

-عادت غذایی

-استفاده مکرر از سیگار و قلیان

بلیچینگ در مطب :

اما این روش درمانی در مطب با غلظت بالاتری انجام می شود. در این قسمت دندانپزشک دندان های بیمار را با محلول اسیدی آغشته یا  اچ می کند سپس یک ماده اکسید کننده به مینای دندان شما می زند. سپس دندان ها را در معرض نور شدید یا لیزر قرار می دهند. این روش طی 3 الی 4 جلسه صورت می گیرد.

مراقبت های بعد از انجام بلیچینگ دندان :

1- در ساعت های اولیه لثه خود را با آب گرم تمیز کرده و بهتر از برای جلوگیری از درد لثه و التهاب آن را به آرامی ماساژ بدهید.

2-دندان های خود را روزی دو بار با آب گرم بشویید.

3-طول دوره درمان به طود طبیعی 2 هفته است که باید در شب ،  4 الی 6 ساعت از قالب استفاده کنید.

4-در صورتی که مسکل حساسیت دندانی ندارید می توانید از قالب 2 بار در شبانه روز استفاده کنید و این عمل به سفید شدن دندان ها در مدت کمتر کمک می کند.

5- برای بیرون آوردن قالب دندان های خلفی را گرفته و از آنجا بیرون بیاورید. بعد با یک مسواک نرم و آب آن را شسته در یک پلاستیک فریزر یا یک محفظه بسته در یخچال نگهداری کنید ژل مورد استفاده بهتر است در یخچال نگهداری شود.

6-از مصرف دخانیات و کشیدن سیگار و ... خودداری کنید.

7-تا جای که امکان دارد از خوردن غذاها و مواد غذایی دارای رنگدانه ها مانند نوشابه تا 24 ساعت خودداری کرده و برای داشتن دندان های سفید در صورت  برخورد این مواد با دندان ها بهتر است سریع دندان ها بشورید.

8- تا مدتی از خوردن نوشیدنی هایی مانند چایی پررنگ، قهوه خودداری کنید.

9- از خوردن غذاهایی که سرد هستند خودداری کنید.

10-بعد از یک هفته درمان به دندانپزشک  جهت ویزیت و بررسی دندان ها مراجعه کنید.

مزایای سفید کردن دندان ها:

1-این روش یکی از روش های ساده سفید کردن دندان ها است.

2-در این مشکل یا خطری برای بیمار ندارد.

معایب بلیچینگ دندان:

1-در این روش سفید ماندن دندان ها دائمی نمی باشد و بسته به استفاده شما و رژیم غذایی تغییر رنگ میدهد و دوباره به ترمیم و یا بازسازی دندان دارد.

2-می تواند برای بعضی حساسیت ایجاد کند .

مدت زمان ماندگاری بلیچینگ دندان:

عواملی که در سفید ماندن دندان ها بعد از بلیچینگ موثر هستند عبارتند از : نوع رژیم غذایی ، بهداشت دهان، نوع تغذیه‌ای که افراد بعد از انجام عمل بلیچینگ دندان انجام می دهند و البته میزان رنگدانه‌های موجود در نوشیدنی‌ها و غذاها می باشد.پس رعایت این عوامل مدت زمان این درمان را بیشتر می کند.

لازم به ذکر است که بلیچینگ برای دائمی ماندن باید هر چند مدت یکبار طبق نظر پزشک  تکرار شود تا سفیدی ماندگاری به دندانهایتان ببخشد.

هزینه سفید کردن دندان (بلیچینگ):

در این بدانید که قیمت بلیچینگ دندان به روش درمانی که شما انتخاب می کنید بستگی دارد . بنابراین هزینه سفید کردن به عواملی چون : هزینه ساخت قالب درلابراتوار، تجربه دندانپزشک، ژل های سفید کننده خاص دندان می باشد. اگر این درمان در مطب انجام شو به عواملی مانند : دستمزد دندانپزشک ، هزینه مواد و تجهیزات مصرفی است.

توصیه ما برای بلیچینگ دندان :

شما دوست عزیز به دنبال بر طرف کردن زردی دندان‌های خود هستید. دلتان می‌خواهد که دندان‌های سفیدتری داشته باشید.پس می توانید با خانم دکتر زندیه در تهران خ ولیعصر بین چهارراه ولیعصر و امیر اکرم خ هاشمی فر پلاک 26 ط 5 واحد 22و با شماره همراه 09384488110 و شماره 02166732544 تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
روشهای سفید کردن دندان،بلیچینگ دندان چیست،بهترین مواد برای سفید کردن دندان،هزینه سفید کردن دندان (بلیچینگ)


ارزان ترین مطب برای سفید کردن دندان (بلیچینگ)


پیمایش به بالا