دکتر مریم زندیه

ارزان ترین دندانپزشکی برای لمینیت دندان - زیبایی دندان

بهترین لمینت دندان

یکی از روش های ترمیم دندان استفاده از لمینت دندان است که می تواند به شما لبخند زیبا و باعث اعتماد به نفس بالای شما شود . این درمان روکش نازکی است که همرنگ دندان و که به قسمت جلوی دندان متصل شده و می تواند جهت اصلاح دندانهای لکه دار ، کج ، ناهموار ، ترک برداشته یا شکسته مورد استفاده قرار بگیرد وبرای بهبود زیبایی لبخند و ظاهر کلی فرد مفید باشد.

لمینت دندان چیست؟

لمینت در واقع یک لایه یا پوسته‌ای از مواد داست که آنها را بر روی دندان‌ها قرار می دهند و آنها را به فرم و شکل دلخواه بیمار در می آوردند. این روش درمان بیشتر برای زیبایی به کار می رود و به وسیله دندانپزشک در مطب انجام می‌شود.

این لمینت‌ها را  از جنس پرسلن (چینی)، یا مواد کامپوزیت رزین ساخته و تهیه می کنند. البته استفاده از لمینت های دندان چینی بهتر از کامپوزیت رزین هستند چرا که در برابر لکه ها مقاومت بالایی دارند. ولی بعضی‌ها از روکش های پرسلن هم  در برابر لکه‌ها مقاوم‌ هستند و استفاده می کنند .برای اینکه خصوصیت بازتابش نور در آنها نیز همانند دندان‌های طبیعی بوده و آنها دوست دارند.

انواع لمینت دندان:

1-لمینت ونیر کامپوزیت: در این نوع درمان دندانپزشک یک ماده رزین کامپوزیت را روی دندان قرار می دهد. در واقع روکش این لمینت را از رزین سفید ساخته که مستقیم به وسیله دندانپزشک زیبایی روی دندان ها شکل داده می شود و با استفاده از چسبهای بسیار قوی ، آن را روی دندان های شما می چسباند.

2-لمینت سرامیکی :لمینت سرامیکی یا همان پرسلن ونیر یک پوسته نازک سرامیکی به قطر 5 الی 6 میلی متر می باشد و با کمک باندهای خاصی روی دندانی که تراشیده شده است و چسبانده می شود و به راحتی می توانند 20 سال یا حتی بیشتر از آن باقی بمانند.

موارد کاربرد لمینت دندان :

لمینت برای شرایطی که دندان اصلی دارای عیب در شکل یا رنگ شده است مناسب بوده  و از آن برای اصلاح موارد زیر استفاده می شود:

تغییر رنگ دندان

دندان های ناهموار

دندانهای شکسته و خرد شده

عیب در تراز نبودن دندان

شکل و اندازه ناسازگار با دندان ها

درز و شکاف بین دندانها

دندانهای فاصله دار و  برای بستن فاصله میان دندان ر

چگونه لمینت را روی دندان ها قرار می دهند؟

در ابتدا لمینت دندان به درخواست دندانپزشک در آزمایشگاه ساخته می شود که البته باید متناسب با دهان هر بیمار باشد. برای بهتر قزار گرفتن این قطعه روی دندانها در اندازه طبیعی باید دندان را آماده کرد. به این صورت که قبل از قرار دادن روکش های لمینت ، مقدار کمی از مینای دندان شما برداشته شود. بعد از آن روکش ها با استفاده از ماده متصل کننده قوی روی دندانها ثابت می شود.

افرادی که نمی توانند دندان های خود را لمینت کند؟

*دارای دندان های پوسیدگی و یا بیماری لثه فعال ، ناسالم است.

*افرادی که دندان آنها به دلیل پوسیدگی، شکستگی، پر کردن دندان‌های بزرگ ضعیف شده اند.

*سطح دندان مینای این افراد برای انجام این کار کافی نمی باشد.

*افرادی که دندان قروچه می کنند و دندان‌های خود را به هم می سابند.

مزایا لمینت دندان:

-اصلاح طرح لبخند

-کم تهاجمی بودن لمینت

-مقاومت بالا در برابر تغییر رنگ

-دوام بالا

-کوتاه بودن مدت طول درمان

-طبیعی بودن ظاهر لمینت

عوارض لمینت :

-عدم امکان ترمیم

-برگشت ناپذیری لمینت

-قیمت بالا

-وجود حساسیت در دندان ها

مراقبت‌های بعدی از لمینت دندان:

رعایت اصول اولیه بهداشت دهان و دندان مانند روزی دوبار مسواک زدن و هر روز نخ دندان کشیدن و شستشوی دهان با دهان شویه های ضد عفونی کننده می تواند کمک بزرگی کند. دندانپزشک به شما توصیه می‌کند از فشار آوردن بر دندان‌های لمینت  شده برای شکستن و خرد کردن اجسام سفت خودداری کنید. البته افرادی که سیگار می کشند و ازخوردن غذاها و نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه، که موجب تغییر رنگ دندان میشوند، خودداری کنید.

خطرات لمینت دندان :

1-غیر قابل برگشت بودن مراحل نصب لمینت دندان .

2-عدم لمینت در صورت ترک خوردن یا شکستن

3-حساس شدن دندان‌ها به خوراکی‌ها و نوشیدنی های سرد یا گرم .

4-عدم تغییر رنگ بعد از تثبیت لمینت .

5-از جویدن و گاز گرفتن اجسام سخت باید پرهیز کرد.

6-دندان های لمینت شده دچار پوسیدگی می‌شوند.

هزینه لمینت دندان:

باید بگوییم که هزینه لمینت دندان بستگی به اندازه و مقدار و نوع مواد استفاده شده ، اندازه تغییرات آن ، تجربه و تخصص دندانپزشک و محل قرار گیری مطب دارد.برای مشخص دن دقیق‌ هزینه‌های لمینت دندان بهتر است با ما تماس بگیرید.

برای ارتباط با دندانپزشکی لطفا با شماره های زیر تماس بفرمایید.


021-66732544

021-66723942

موبایل: 09384488110

 

برچسب ها :
مطب دندانپزشکی در خیابان جمهوری، دندانپزشکی در جمهوری، دندانپزشکی در خیابان ولیعصر، دندانپزشکی در خیابان انقلاب، مطب دندانپزشکی در خیابان انقلاب، دندانپزشکی در انقلاب، دندانپزشکی در خیابان امیر اکرم، دندانپزشکی در محدوده چهارراه ولیعصر، دندانپزشکی در محدوده میدان ولیعصر،مطب دندانپزشکی در محدوده چهارراه ولیعصر، دندانپزشکی در محدوده فردوسی،مطب دندانپزشکی در محدوده فردوسی،دندانپزشکی در محدوده خیابان استانبول،مطب دندانپزشکی در محدوده خیابان استانبول،بهترین دندانپزشک برای عصب کشی دندان،دندانپزشک محدوده ولیعصر تهران، بهترین دندانپزشک کامپوزیت،بهترین دندانپزشکی برای کامپوزیت،دندانپزشکی در ولیعصر تهران،بهترین دکتر کامپوزیت


ارزان ترین دندانپزشکی برای لمینیت دندان


پیمایش به بالا