دکتر مریم زندیه

بهترین دندانپزشک برای باندینگ دندان - جراحی دندان

لبخند زیبا با باندینگ دندان

در بین روش‌های ترمیم دندان باندینگ یکی از بهترین درمان ها می باشد. درمان با باندینگ در طی مراحلی دندان به وسیله موادی پر می‌شود که به لایه‌های مینای دندان نفوذ کرده و قسمت‌های خالی دندان را پر می‌کند.اما این مواد کامپوزیت که بیشتر از رزین پلاستیکی با دوام و یک نوع پر کننده شیشه ای است نواقص دندان برطرف کرده و ترمیمی همرنگ دندان برای روی آن انجام می شود.

البته باید بگوییم که رنگ باندینگ‌ها را می‌توان با توجه به رنگ دندان‌ها انتخاب کرد و هم‌رنگ بودن آن با دندان‌ها سبب می‌شود که کسی متوجه آن ها در دهان نشود.

موارد کاربردی باندینگ دندان:

-برطرف کردن پوسیدگی دندان
-
ترمیم ترک‌خوردگی و شکستگی دندان
-
ازبین بردن تغییر رنگ دندان‌ها
-
برداشتن فاصله و شکاف بین دندان‌ها
-
طول دندان را بلند تر می کند.
-
ظاهر دندان‌ها را تغییر می دهد.
-
مناسب برای دندان‌های پرشده با مواد آمالگام
-
مراقبت از قسمتی از ریشه دندان که به دلیل تجزیه شدن لثه بیرون آمده است
.

مراحل درمان دندان با باندینگ  :

در اول شروع دندانپزشک مناسبترین رنگی را که مطابقت زیادی با دندان‌های بیمار دارد انتخاب می کند. بعد از آن سطح دندان زبر دندان را با استفاده از مایعی حالت‌دهنده می پوشاند ، تا شرایط کافی برای چسبیدن ماده‌ی باندینگ به دندان فراهم شود.

بعد از آماده‌ کردن دندان، دندانپزشک مواد رزینی باندینگ را بر روی دندان قرار می دهد. در نتیجه عمل فرم دهی و قالب‌گیری به دقت انجام می‌شود و بعد از آن با کمک نور ماواری بنفش یا پرتویی لیزری این ماده را سخت می کند. بعد از سخت شدن ماده‌ی رزینی مراحل فرم دهی و کارهایی نهایی  بر روی آن انجام می‌شود. در قسمت آخر با صیقل دادن  ماده‌ی باندینگ برای مقایسه درخشندگی آن با دیگر دندان‌ها می باشد.

انجام باندینگ در بیشتر موارد از شروع تا آخر آن کمتر از یک ساعت نمی باشد. اما در صورتی که دندان دارای پوسیدگی باشد و چندین دندان به انجام درمان نیاز دارند مدت زمان انجام درمان طولانی‌تر می شود.

مزایای باندینگ دندان:

هزینه‌: هزینه‌ی باندینگ دندان کمتر از ونیر سرامیکی یا دیگر روش‌های است.

تعداد جلسات درمان : بیشتر مواقع دریک جلسه‌ی 1 الی 2 ساعته طول میکشید.

ترمیم پذیری: این روش درمانی توسط دندانپزشک به راحتی می‌تواند لکه‌های سطحی را صیقل داده و یا مواد باندینگ جدیدی قرار بدهد تا لب پریدگی‌ها برطرف شود.

مینای دندان: باندینگ آسیب کمتری به مینای دندان می زند. زیرا دندان‌ها کمتر نیاز به آماده کردن و یا تراشیدن دارند.

معایب باندینگ دندان:

تغییر رنگ: باندینگ دندان قابلیت تغییر رنگ بیشتری دارد. در روزهای اول از خوردن قهوه و نوشابه و مصرف سیگار خودداری کنید و حتما مسواک بزنید تا باندینگ دچار تغییر رنگ نشود.

طول عمر: طول عمر طبیعی باندینگ دندان، نسبت به لمینت سرامیکی کمتر است. برای زیاد کردن طول عمر باندینگ باید موارد بهداشتی دهان و دندان را رعایت کنید.

آسیب پذیری: آسیب پذیری باندینگ در برابر جویدن مواد غذایی سخت کم می باشد .پس مراقب باشید تا باندینگ دندان دچار لب‌پریدگی یا شکستگی نشود.

مدت زمان درمان باندینگ دندان:

به‌طور معمول باندینگ یک دندان در یک جلسه به مدت 30 تا 60 دقیقه‌ای در مطب دندانپزشک طول می کشد .اما باندینگ چند دندان با هم مدت درمان طولانی‌تر نیاز دارد که در چند جلسه درمان بر روی بیمار انجام می شود.

مراقبت های بعد از درمان باندینگ دندان:

در حقیقت شما با رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده مرتب از مسواک، نخ دندان و دهانشویه به صورت چند نوبت در روز می توانید سلامت دندانها و دوام درمانهای ترمیمی بیشترکنید. علاوه بر این باید هر 6 ماه یکبار جهت جرم گیری و پولیش دندانهایی به دندانپزشک مراجعه کنید.

هزینه باندینگ دندان:

در واقع هزینه این روش درمانی با توجه به شرایط دندان، تعداد دندان‌های ترمیم شده و درمان‌های دیگربر روی دندان انجام شده با مواد باندینگ دندان و دستمزد دندانپزشک که مراحل درمان را بر روی شما انجام می‌دهد متفاوت است.

برای ارتباط با دندانپزشکی لطفا با شماره های زیر تماس بفرمایید.

021-66732544

021-66723942

موبایل: 09384488110

 

برچسب ها :
باندینگ دندان،باندینگ دندان چیست،مزایا و معایب باندینگ دندان،باندینگ چیست؟،هزینه باندینگ دندان،مطب دندانپزشکی در محدوده فردوسی،دندانپزشکی در محدوده خیابان استانبول،مطب دندانپزشکی در محدوده خیابان استانبول،بهترین دندانپزشک برای عصب کشی دندان،دندانپزشک محدوده ولیعصر تهران، بهترین دندانپزشک کامپوزیت،بهترین دندانپزشکی برای کامپوزیت،دندانپزشکی در ولیعصر تهران،بهترین دکتر کامپوزیت،دندانپزشک زیبائی،دندانپزشکی محدوده ولیعصر


بهترین دندانپزشک برای باندینگ دندان


پیمایش به بالا