02166732544
مشاوره رایگان

دکتر دندانپزشکی در ولیعصر خانم دکتر زندیه      دکتر دندانپزشکی در ولیعصر خانم دکتر زندیه

بیلداپ یا بازسازی دندان - زیبایی دندان

بیلداپ (buildup ) به معنی بازسازی است.در روش بازسازی دندان که شامل : قرار دادن تاج یا پل دندان ، ترمیم ایمپلنت های دندانی، جایگزینی پر کننده های فلزی و در موارد شدید بازسازی کامل دهان می باشد .بنابراین این نوع بازسازی دهان یک درمان ساده نمی باشد چرا که این درمان برروی عضلات ، دندان ها ، لثه ها و برخی موارد استخوان ها را هم شامل می شود.

بدین صورت در طی دوره ی انجام بیلداپ دندان، که توسط یک دندانپزشک یا متخصص ترمیمی و زیبایی صورت می گیرد با استفاده از بافت کم و دندان باقی مانده در دهان ، بافت و قسمت های از بین رفته دندان عمل بازسازی انجام می‌شود.

پس به طور کلی می توان گفت که هدف از بازسازی دندان، کمک به حفظ و همیشگی دندان، بالا بردن طول عمر و برگشت دادن عملکرد دندان است.

بیلداپ چه زمانی برروی دندان انجام می‌شود:

در این مورد که چه دندان‌هایی باید بازسازی شوند می توان گفت دندان هایی که در اثر پوسیدگی و یا شکستگی، مقدار زیادی از شکل و بافت خود را از دست داده اند احتیاج به درمان ریشه دارند و پس از درمان ریشه، تاج آن‌ها نیز باید بازسازی گردد.

برای انجام بازسازی دندان از چه موادی استفاده می کنند:

در واقع برای درست کردن بیلداپ دندان ها از مواد ترمیمی چون آمالگام و کامپوزیت دندان استفاده می گردد.

نمی شود گفت که کدام یک از این دو ماده برای درمان مفید تر است تا در داخل دندان قرار نگیرید.در حقیقت آمالگام استحکام بیشتری در برابر فشار از خود نشان می‌دهد.کامپوزیت هم مزیت های خود را دارد .چرا که بر عکس آمالگام، کامپوزیت قابلیت باند یا متصل شدن به بافت دندانی مانند مینا و عاج را در خود دارد و بیشتر مواقع کامپوزیت در برابر نیروهای وارد شده عملکرد بهتری دارد.

مدت طول عمر بیلداپ‌های دندانی به چند عواملی بستگی دارد:

-اندازه بافت باقیمانده دندان

-وضعیت دندان در قوس فکی

- نحوه‌ی روی هم آمدن دندان‌ها یا اکلوژن که چه اندازه فشار بر روی دندان وارد می‌گردد.

-رعایت بهداشت دهان و دندان

برچسب ها :
بیلداپ یا بازسازی دندان | بازسازی دندان پوسیده | ترمیم بازسازی دندان


بیلداپ یا بازسازی دندان


ارتباط با واتساپ