دکتر مریم زندیه

قیمت فلیپر دندان - زیبایی دندان

دندان مصنوعی فلیپر چیست؟

در حقیقت این دندان مصنوعی فلیپر یک نوع از پروتز جدا شدنی بوده که با وزنی سبک برای جایگزینی موقت یک یا چند دندان استفاده می شود.

در حقیقت این دندان مصنوعی به صورت تکه ای روی لثه قرار می گیرد و جایگزین دندان از دست رفته می باشد.البته این پروتز دندان بعنوان یک جایگزین موقت می باشد.

فلیپر دندان از چه ماده ای ساخته شده است؟

این پروتزهای دندانی از جنس اکریلیک رنگ لثه ها می سازند. البته فلیپر دندان به دندان های اطراف با گیره هایی شبیه به ریتینر متصل می گردد که فرد می تواند آنها را شب ها از دهان خارج کند.

فایده استفاده از این دندان مصنوعی فلیپر چیست ؟

-قیمت ارزان

-شکل طبیعی مانند دندان اصلی

-فورا آماده قرار دادن می باشد.

-به راحتی از دهان خارج می شود.

-ثابت نگه داشتن دندان های دیگر

معایب فلیپر دندان :

-ماندگاری کمی داشته

-وجود درد و ناراحتی

-حساس شدن به مواد

-شرایط محافظت از آن

-خطر از بین رفتن لثه

-شل شدن آن

هزینه ساخت این فلیپر دندان:

البته به خاطر سادگی این پروتز می توان گفت که هزینه زیاد بالایی ندارد . اما به هر حال هزینه آن به مواد مورد استفاده و تعداد دندان های از دست رفته فرد بیمار بستگی دارد که بهتر است برای اطلاع از هزینه آن با دندانپزشک صحبت کنید.

در بعضی از مواقع استفاده از دندان مصنوعی فلیپر در کودکان نیز انجام می شود. علت این کار اینست که دندان های پیشین آنها دچار آسیب شده است بنابراین  تا موقع رشد دندان های دائمی می توانند از این دندان ها استفاده کنند.

آیا غذا خوردن با فلیپر دندان آسان خواهد بود؟

جواب بله است شما می توانید با روش فلیپر دندان به راحتی غذا خورده و آنها را بجوید.البته یک نکته هست که حتما باید آن را رعایت کنید چون این قطعه شکنده است باید دقت کنید که از غذا های خیلی سفت استفاده نکنید. چرا که به دلیا فشار وارده شده به غذا امکان شکستن آن وجود دارد .

برچسب ها :
دندان مصنوعی فلیپر چیست؟ | فیلیپر دندان |فلیپر یا دندان مصنوعی تکه ای | قیمت فلیپر دندان | پروتزفلیپر


قیمت فلیپر دندان


پیمایش به بالا