دکتر مریم زندیه

ایمپلنت اندواستیل - جراحی دندان

ایمپلنت اندواستیل چیست؟

اما در مورد یکی دیگر از روش های ترمیم دندان این نوع روش ایمپلنت است که درون استخوان فک قرار میگیرد و بعد از اتصال محکمی دارد. در واقع این قطعه باعث ثابت شدن و نگهداشتن استخوان فک بوده و سرعت تحلیل آنان را کم می‌کند. پس کیفیت استخوان با وجود ایمپلنت یکسان شده و استخوان یکنواخت باقی می‌ماند.

ساختمان ایمپلنت دندان از دو قسمت اصلی فیکسچر و اباتمنت تشکیل شده است.ایمپلنت اندوستیل یک قالب فلزی از جنس تیتانیوم است.بعد از قرارگیری ایمپلنت روی استخوان فک استخوان مصنوعی رو در اطراف ایمپلنت قرار می گیرد.

بعد از مدتی لثه روی آن را می پوشاند. طی یک یا دو عمل جراحی ایمپلنت اندوستیل کار خود را انجام می دهد . موقعی که بیمار برای برطرف کردن این مشکل دندانی و رفع آن نزد متخصص ایمپلنت مراجعه می کند او کاشت این نوع ایمپلنت که دارای دو روش است توضیح می دهد.

نکته اینست که در خانم‌ ها از روش ایمپلنت اندواستیل از 15 سالگی به بعد و آقایان از 18 سالگی به بعد می‌ توانند استفاده کنند.

اما این 2 روش کدامند: 1- ایمپلنت اندواستیل 2- ایمپلنت ساب پریواستیل

1-ایمپلنت اندواستی :

در این روش ، ایمپلنت دندان داخل استخوان فک نصب شده و اتصال محکمی در آن به وجود می‌آید. این قطعه در دو مرحله مورد استفاده قرار می گیرد که با جراحی به‌طور مستقیم داخل فک استخوان تعبیه می گردد. در واقع این ایمپلنت توسط چند نوع رزوه دار،  تیغه‌ای و پیچ به قسمت فک متصل می شوند و به‌جای دندان مصنوعی کارایی عالی دارند.

ایمپلنت اندوستیل در استخوان فک به طور کامل فرو رفته و دندان را در جای خودش محکم نگه می‌دارد. این نوع ایمپلنت دندان اغلب برای افراد مسن که از دندان‌های مصنوعی استفاده می کنند نیز مناسب است.

در حقیقت این روش باعث می شود که خوردن و جویدن از این راه برای این افراد آسان  شود.

جایگزین این روش :

-دندان مصنوعی ، - پروتزها ، بریج دندان

مزیت های اندواستیل :

بابت لق نشدن دندان

ثبات دندان

محکم بودن آن با استخوان 

به دلیل انجام ایمپلنت اندواستیل در دو مرحله، از بروز هر مشکلی پیشگیری می‌شود و پزشک می تواند آن را دردهان محکم می‌کند. با این کار مشکلی در جوش خوردن به فک به وجود ندارد.

این روش بهترین و مطمئن‌ترین جایگزین برای بریج ها (دندان‌های مصنوعی) هستند ، اما قیمت ایمپلنت اندواستیل بالا می باشد.

عوارض ایمپلنت :

1-خارج شدن روکش

2-لق شدن روکش

3-شل شدن پیچ داخلی 

4-شکستگی بدنه

5-عفونت کردن

مراحل کاشت ایمپلنت اندوستیل :

طی چند ماه و یک یا دو عمل جراحی دهان و دندان طول می کشد. برای استفاده از این نوع ایمپلنت ها باید شرایط این عمل را داشته باشید.

مهمترین ایمپلنت اندوستیل:

برخورداری از سلامت دهان و دندان

سالم بودن بافت لثه ها

داشتن استخوان سالم و کافی در فک برای نگهداری ایمپلنت ها

مشاوره با دندانپزشک برای انجام ایمپلنت اندوستیل :

برای انجام ایمپلنت حتما باید زیر نظر دندانپزشک و این که اطلاع کامل از تمام مراحل این درمان توسط دندانپزشک به شما داده بشود. برای اطلاع و مشاوره می توانید با خانم دکتر زندیه در ولیعصر تماس بگیرید.

برچسب ها :
ایمپلنت اندواستیل | ایمپلنت اندواستیل چیست ؟ | مزایا و معایب ایمپلنت اندواستیل | ترمیم ایمپلنت اندواستیل


ایمپلنت اندواستیل


پیمایش به بالا