02166732544
مشاوره رایگان

دکتر دندانپزشکی در ولیعصر خانم دکتر زندیه      دکتر دندانپزشکی در ولیعصر خانم دکتر زندیه

ایمپلنت های ساب پریواستیل - جراحی دندان

ایمپلنت های ساب پریواستیل چیست؟

در واقع ایمپلنت دندان یکی از بهترین و مهمترین روش های جایگزین دندان های از دست رفته است .در بین این روش ها می توان از ایمپلنت ساب پریواستیل نام برد که بر روی استخوان فک یا بالای آن قرار داده می شود.

محل نصب ایمپلنت ساب پریو استیل :

استفاده از این ایمپلنت های ساب پریواستیل که بر روی استخوان فک بوده و دارای یک بست فلزی می باشد که در این قسمت کمی نزدیک بافت و در پوششی لثه  قرار می گیرد و فقط پست ها از بخش بافت لثه بیرون است تا دندان را نگه دارند.

به طور دقیق می توان گفت که استفاده از این ایمپلنت ساب پریو در دو مرحله ، جراحی انجام می گردد. موقعی که بیمار به دندانپزشک جهت کاشت ایمپلنت مراجعه می کند جراح این ایمپلنت به صورت سفارشی و متناسب با شکل و ساختار استخوان بیمار می سازد.

مراحل انجام جراحی ایمپلنت های ساب پریواستیل :

در مرحله اول کاشت ، جراح بافت لثه را با دقت برش می دهد تا استخوان زیر آن به خوبی دیده شود. سپس متخصص از استخوان قالب گرفته و اسکلت ایمپلنت را مشخص که در کجا باید قرار بگیرد. در اتمام این مرحله مجددا لثه در جای اولیه خود بخیه زده  تا زمان جراحی دوم مدتی باید طی شود.

اما در مرحله دوم کاشت ایمپلنت ساب لثه مجددا باز شده و در این قسمت ایمپلنت بر روی استخوان قرار می گیرد. بعد از آن دندانپزشک بریج موقت را روی آن قرار داده و برای اینکه لثه التیام پیدا کند لازم است که بیمار مدتی مراقبت های لازم را انجام بدهد. بعد از ترمیم با عمل قالب گیری ،بریجی ساخته شده که شباهت زیادی با دندان طبیعی دارد بر روی آن قرار می گیرد.

یکی از مزیت های این ایمپلنت ساب پریواستیل این است که :

-دندان مصنوعی را برای کسانی که ارتفاع استخوان به اندازه لازم و کافی وجود ندارند باعث محکم نگه داشتن این دندان ها می شود.

-ثابت و گیر افتادن پروتز دندانی توسط ساب پریواستیل  سبب بهبود و قدرت صحبت کردن در سالمندان می شود و حتی در جویدن غذا نیز به فرد کمک می کند. با ثابت کردن پروتز افراد سالمند احساس راحتی بهتری می کنند

جنس ایمپلنت دندان :

جنس بیشتر ایمپلنت دندان ها از تیتانیوم است. در حقیقت این نوع فلز تیتانیوم دارای مقاومت و از استحکام بالایی برخوردار است.

بنابراین سطح ایمپلنت بسته به نوع آنها متفاوت است و جنس سطحی آن بر روی عمر این قطعه تاثیر دارد و می تواند عمر ایمپلنت را تعیین کند.

 

برچسب ها :
ساب پریواستیل | ایمپلنت های ساب پریواستیل | انواع ایمپلنت های ساب پریواستیل


ایمپلنت های ساب پریواستیل


ارتباط با واتساپ