دکتر مریم زندیه

ایمپلنت زیگوماتیک - زیبایی دندان

ایمپلنت زیگوماتیک چیست و مزایا و معایب آن چیست؟

ایمپلنت زیگوماتیک چیست؟

ایمپلنت های زیگوماتیک طولانی تر از ایمپلنت های دندانی طبیعی می باشند و به جای تکیه بر فک بالا، از طریق فضای سینوسی وارد استخوان زیر گونه یا استخوان زایگوما می شوند. پس از ثبات بسیار خوبی در فک برخوددار است .

استفاده ازاین روش در انتهای دهان به همراه دو ایمپلنت معمولی در جلوی دهان استفاده می شود.

 عملکرد روش ایمپلنت زیگوماتیک:

این روش بدین صورت است که به استخوان فک در نزدیکی استخوان زایگوما اتصال می شود. بعد از عمل جراحی دندان های مصنوعی ظرف سه روز قرار می گیرند . مدت طول زمان درمان و بهبودی کامل بعد از جراحی حدود 4 تا 5 ماه می باشد.

البته روش درمانی طولانی تر از ایمپلنت های معمولی است و از استخوان بزرگ و حجیم گونه برای محکم کردن در فک استفاده می شود.

در این روش ایمپلنت ها بجای اینکه در استخوان فک کاشته شوند از مجاوت سینوس ها عبور کرده و در استخوان گونه کاشته می شوند . به همین دلیل طول ایمپلنت از ایمپلنت های استفاده شده در روش های دیگر بیشتر است .

مزایای ایمپلنت زیگوماتیک :

-این روش خیلی بهتر از روش های سنتی ایمپلنت می باشند. با استفاده از این روش نیازی به پیوند استخوان نیست. مراحل سلامتی در پیوند استخوان می تواند از 6 ماه تا 1 سال طول بکشد. 

-این را بدانید که گرفتن دندان ها دیرتر انجام میشود . پس استفاده از این روش در بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرد که دچار کمبود تراکم استخوان در ناحیه فک می باشند و جلوی انجام چندین جراحی سنگین می شود.

-در این روش بیمار ظرف 72 ساعت صاحب یک رشته دندان مصنوعی ثابت در فک می گردد حال آن که گرفتن دندان در روش های سنتی حداقل 6 ماه طول می کشد.

-ایمپلنت دندان زیبایی را تا اندازه زیادی بهبود می بخشد.البته در این روش  زیبایی لبخند، بهبود اعتماد به نفس و راحتی در صحبت کردن، غذا جویدن و رفع خودرون غذایی خاص به علت نداشتن دندان، مدت زمان بهبودی کوتاه تر نسبت به را دارد.

-مناسب ترین روش جراحی پیوند استخوان از دیگر نواحی بدن به استخوان فک است.

-انجام روش زیگوماتیک در یک مراحل جراحی و با استفاده از بیهوشی انجام می شود. پس بیماران درد کمتری حس می کنند.

-طول دوره درمان کوتاه بوده و بیمار احساس راحتی بیشتری می کند.

-بعد از عمل بیمار می تواند هر نوع ماده غذایی حتی مواد سخت و ترد را بخورد.

-با این روش بیمار اعتماد به نفس خود را بدست آورده و پس از پیوند استخوان میتواند به راحتی حرف  و به راحتی بخندد و غذا بخورد.

بهترین  روش ایمپلنت مناسب برای بقیه درمان ها است. بدون این نوع ایمپلنت ها، بیشتر بیماران به روند تهاجمی پیوند استخوان نیاز داشته تا حجم کافی استخوان برای قرار گیری ایمپلنت های سنتی فراهم میشود. با استفاده از این روش عملکرد و زیبایی ایمپلنت بعد از جراحی بیشتر می باشد.

عوارض ایمپلنت زیگوماتیک:
-مهمترین عارضه کاشت این روش سینوزیت است که چند سال بعد از قرارگیری آنها ایجاد شود.

-تشکیل فیستول

- آسیب دیدگی 

-مشکل درعصب حسی وغیره.

-پس از جراحی هماتوما ، مسدود بودن مایع زیر جلدی ، خونریزی بینی متوسط ​​به مدت 1-3 روز ، التهاب لثه ، جداشدگی زخم و نارسایی ایمپلنت است .

-ایجاد بریدگی مخاطی معین در طرف های جانبی سینوس فک بالا است . این مشکلات بهداشت دهان و گفتار را باعث می شود.

-دید محدود در زمان عمل ، پیچیدگی شکل آناتومیکی و پیچیدگی های منحنی زایگوماتیک این روش را به یک کار بالینی تبدیل می کند .

قبل از انجام این روش با دندانپزشک در مورد مزایا و عوارض آن مشاورت کنید.

زمان درمان ایمپلنت زیگوماتیک چه مدت است؟

در حقیقت زمان مدت درمان ایمپلنت زیگوماتیک بسیار سریع است و ترمیم استخوان فک و دندان در مدت زمان کمی انجام می گیرد و طول عمر این روش درمانی بسیار زیاد است.

قیمت ایمپلنت دندان زیگوماتیک:

اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم که قیمت ایمپلنت دندان چقدر است باید بگوییم که این روش درمانی به جنس،کیفیت ، تعداد و کشور سازنده ی پایه تیتانیومی، مهارت متخصص دندانپزشکی ، مکان جغرافیایی مطب دنداپزشک و .. بستگی دارد. پس بعد از بررسی و تحقیق کامل حتما با دندانپزشک خود مشورت های لازم را انجام بدهید.

برچسب ها :
ایمپلنت زیگوماتیک | ایمپلنت زیگوماتیک چیست؟ | مزایای ایمپلنت زیگوماتیک


ایمپلنت زیگوماتیک


پیمایش به بالا