دکتر مریم زندیه

کامپوزیت نانو سرامیک - جراحی دندان

کامپوزیت نانو سرامیک چیست ؟

یکی از جدیدترین راه های درمان دندان در دهه گذشته و عصر جدید کامپوزیت نانو سرامیک است.این نوع از کامپوزیت ها دارای استحکام بالا و درخشندگی بسیار خوبی است .

اما در مورد نانو کامپوزیت ها که دارای خاصیت روان بودن می باشد در این روش به طور کامل همه دیواره های دندان ها را پوشش داده و کار را برای متخصصین برای ترمیم دندان ها آسان تر می کند.

جنس کامپوزیت نانو سرامیک :

در واقع نانو کامپوزیت های سرامیکی دارای زیبایی خاص، کاربری سریع و راحت برای ترمیم دندان است . این نوع از کامپوزیت های را از جنس سرامیکی با ذراتی در اندازه نانو می باشد.

فواید بهترین کامپوزیت نانو سرامیک :

1-زیبایی نانو کامپوزیت ها

2- ایجاد مقاومت مکانیکی نسبت به سایش، سختی و جذب کم آب

3- دارای رسانایی عالی در برابر تغییرات دمایی نسبت به دیگر مواد کامپوزیت

4- نداشتن عوارض جانبی برای بیماران

5- عدم نبودن به تراش عمیق و زیاد دندان ها

مزایای کامپوزیت نانو سرامیک :

 -تولید پرکننده ها با پالیش و لوسترینگ بالا

-مدت زمان کوتاه برای پالیش

-وجود مقاومت زیاد در برابر ضربات

-کم بودن میزان چسبندگی به ابزارهای کار دندانپزشک

-تطبیق داشتن رنگ این مواد پر کننده با رنگ دندان های طبیعی

زمان درمان نانو کامپوزیت :

از انواع نانو کامپوزیت ها می توان به کامپوزیت های نانو هیبریدی اشاره کرد که به خاطر کوتاه بودن درمان است. مراحل درمان دندان ها طی یک جلسه صورت می گیرد و به بیمار فقط یکبار بی حسی تزریق می شود .در حقیقت طول عمر کامپوزیت نانو سرامیک بیش از ده سال است.

طول عمر نانو کامپوزیت:

به طور دقیق نمی توان گفت که طول عمر کامپوزیت ها چه مدت است چرا که این مدت عمر به مراقبت بیماران از دندان ها بستگی دارد. ولی می توان گفت اگر از کامپوزیت مراقبت کافی انجام گردد طول عمر کامپوزیت نانو سرامیک بیش از ده سال خواهد بود .

مراقبت های لازم از نانو کامپوزیت:

نکاتی که طول عمر مواد کامپوزیتی را افزایش میدهد:

1-جنس موادی کامپوزیتی که دندانپزشک برای پر کردن دندان های بیمار انتخاب می شود.

2- تجربه متخصص در چسباندن کامپوزیت به دندان و پولیش کشیدن نهایی

4-کیفیت این مواد و نصب کامپوزیت به وسیله دندانپزشک .

5- مراقبت های بهداشتی بعد از انجام عمل نصب کامپوزیت بر روی دندان

زیبایی و ترمیم دندان ها :

در بین همه روش های درمانی برای دندان ها کامپوزیت سرامیکی نانو از مهمترین آنها می باشد که به دلیل درخشندگی زیادی برای زیبایی و ترمیم دندان ها مناسب است. باید بدانید که در این روش بعد از عمل پولیش سطح دندان ها، در حقیقت درخشندگی و زیبایی دندان ها چند برابر شده و دارای دوام و ماندگاری بالایی است. این روش سبب می شود دندان های بیمار به دندان های اصلی ، طبیعی تر و زیباتر به نظر برسد.
در
روش کامپوزیت سرامیکی نانو از جمع شدن باکتری و پلاک بر روی دندان ها جلوگیری می شود و اگر بهداشت دهان و دندان به خوبی رعایت بشود، این درخشندگی و سلامت ترمیم های دندانی تا چندین سال ماندگار می ماند.

قیمت کامپوزیت نانو سرامیک :

در بازاربه دلیل نبودن ثبات قیمت، امکان گفتن قیمت دقیق این نوع کامپوزیت نیست . بنابراین موقع معاینه می توانید از دندانپزشک قیمت را پرس جو کنید.

 

برچسب ها :
کامپوزیت نانو سرامیک چیست؟| قیمت کامپوزیت نانو سرامیک | بهترین کامپوزیت نانو سرامیک |مزایای کامپوزیت نانو سرامیک | مراقبت های لازم از نانو کامپوزیت


کامپوزیت نانو سرامیک


پیمایش به بالا