دکتر مریم زندیه

لمینت کامپوزیتی چیست؟ - زیبایی دندان

لمینت کامپوزیتی چیست؟

اما در مورد لمینت کامپوزیتی که نام دیگر آن کامپوزیت ونیر است. در واقع این نوع پوشش های دندانی به صورت یک لایه نازک روی دندان جا گرفته و باعث زیبایی دندان ها میشود. این نوع لمینت از جنس کامپوزیت بوده و می تواند دندان ها را به خوبی پوشش بدهد. مزیت این لمینت کامپوزیتی دندان این است که بر روی انواع دندان ها استفاده می گردد.

محل قرارگیری لمینت کامپوزیتی:

قسمتی های این لمینت کامپوزیتی دندان را روی قرار می دهند به این صورت است که برروی دندان های جلو تا عقب نصب میشوند ولی بیشتر روی دندان های جلو قرار می گیرند . علت این امر زیبایی این دندان ها بیش از دیگر دندان ها بوده و قابل حائز اهمیت است.

مزایای روش لمینت کامپوزیتی:

1-در واقع کامپوزیت دندان به نسبت روش سرامیکی قیمت ارزان‌تری دارد.

2-دفعات جلسات درمانی کامپوزیت دندان در یک جلسه است. علت این مدت زمان کم اینست که مواد کامپوزیت به وسیله متخصص کامپوزیت دندان روی دندان ها قرار داده می شود .برعکس لمینت دندان که در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود.

3-اگر به اصلاح و ترمیم نیاز باشد هزینه‌ی ترمیم کامپوزیت دندان خیلی کم است.

4-لمینت کامپوزیتی می توان فشارهای بالا را در موقع جویدن غذا را تحمل کند.

5-شکل طبیعی کامپوزیت هیچ تفاوتی بین دندان‌های طبیعی فرد و دندان‌های کامپوزیت شده‌ی ندارد.

6-قابلیت ترمیم دندان های که کامپوزیت شده و به خاطر شکستگی یا لب پریدگی ایجاد شده وجود دارد.

7-در روش کامپوزیت احتیاج به تراش دندان وجود ندارد ، چرا که با تراش دندان امکان دارد که به عاج و مینای دندان آسیب برسد.

معایب روش لمینت کامپوزیتی:

1-در حقیقت کامپوزیت دندان با وجود روش سرامیکی نسبتا کمی مصنوعی‌ دیده میشود. در روش کامپوزیت مینای دندان تراشیده نمی شود.

2-ایجاد پلاکت‌های دندانی روی کامپوزیت‌ها، باعث التهابات لثه‌ای را بیشتر می کند.

3-یکی از ایرادات این روش شفافیت دندان است که خیلی کمتر است.

4-اندازه تغییر رنگ در این روش بیشتر است.

مدت طول عمرلمینت کامپوزیتی :

به طور کلی طول عمر لمینت کامپوزیتی هم مانند هر روش دیگری بستگی به اندازه رعایت و بهداشت و توصیه هایمراقبتی که دندانپزشک به شما می کند.این توصیه برای بالا بردن عمر بیشتر کامپوزیت دندان‌ها مانند باید از خوردن غذاهای سفتی چون ته‌دیگ و میوه‌های سخت پرهیز کرد.

اگر به علتی مانند لب پریدگی در این نوع لمینت کامپوزیتی ایجاد شد با مراجعه به دندانپزشک  برای ترمیم آن اقدام کنید. ولی مدت عمر کامپوزیت دندان بالا است.

مراحل نصب و انجام لمینت کامپوزیتی به ترتیب زیر است:

1-در ابتدا دکتر دندانپزشک شما را ویزیت می‌کند و همه ایرادات دندان‌ها را رفع می‌کند. بعداز رفع مشکلات دندان ها و لثه، رفع پوسیدگی و التهاب برای انجام لمینت کامپوزیتی اقدام می کند.

2-اکنون باید از هرگونه میکروب تمیز بشوند.

3-در این قسمت  دندانپزشک متخصص مقداری ژل اسیدی روی دندان‌ها زده تا سطح دندان‌ها ناهموار بشود. این کار سبب می‌شود که مواد ترمیمی بهتر روی دندان‌ها قرار بگیرد.

4- اکنون لمینت کامپوزیتی که یک ماده خمیری شکل هست را روی دندان‌ها می گذارند. البته انتخاب رنگ ونیر کامپوزیت را شما می توانیدانتخاب می‌کند.

5-سپس مواد ونیر کامپوزیت به صورت لایه به لایه روی سطح دندان گذاشته و توسط نورهای خاصی (دستگاه دندان پزشکی )، روی دندان‌ها ثابت می‌کند. بعد از آن نوبت به فرم دهی دندان‌ها می‌رسد.

6-در این قسمت لمینت کامپوزیتی سفت شده و در معرض نور لیزر قرار می‌گیرد.

7- در مرحله آخر روی آن پولیش انجام می‌گیرد. این کار موجب شفافیت دندان‌ها می‌گردد.

هزینه‌ی لمینت کامپوزیتی ( روش مستقیم ):

به خاطر نوع کامپوزیت، طول درمان و نوع دندان و کارهایی که باید روی آن انجام بشود، قیمت‌ کامپوزیت دندان متغیر است و به طور دقیق نمی توان آن را گفت .اگر برای درمان دندان های شما از کامپوزیت‌های آمریکایی و ژاپنی که از بهترین مارک‌های کامپوزیت می باشند استفاده شود هزینه‌ی بالاتری باید بپردازید.

معرفی یک دندانپزشک برای لمینت کامپوزیتی :

به دلیل اهمیت دندان ها چه برای خوردن و چه برای زیبایی صورت باید برای درمان آنها به دندانپزشکی زیبایی معتبر و با تجربه مراجعه کنید . ما در اینجا شما را با خانم دکتر زندیه که جراح و متخصص بیماریهای دهان و دندان هستند معرفی می کنیم .ایشان با تجربه و مهارت در این امر آمادگی هر گونه خدمات دندانپزشکی و انجام تمامی روش های جدید و نوین دندان از جمله لمینت کامپوزیتی را دارا می باشد . برای مشاوره و اطلاع از چگونگی این عمل می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

برچسب ها :
لمینت کامپوزیتی چیست؟ | هزینه لمینت کامپوزیتی | معایب روش لمینت کامپوزیتی | مزایای روش لمینت کامپوزیتی


لمینت کامپوزیتی چیست؟


پیمایش به بالا