دکتر مریم زندیه

تعداد دندان های لمینت شده - زیبایی دندان

چه تعداد از دندان ها قابلیت لمینت دارند؟

لمینت دندان چیست؟

در حقیقت لمینت دندان یک روکش خیلی نازکی از جنس سرامیک است که از مواد بسیار مقاوم با طول عمر بالا طراحی و تهیه می شود.این مواد دارای پوسته های نازکی به رنگ طبیعی دندان بوده که سطح بیرونی دندان را می‌ پوشاند وظاهر دندان‌ها را زیبا می‌کند.

این روکش بعد از قالب گیری در لابراتوار ساخته شده و بعد از آن روی دندان نصب می شود.

تعداد دندان های لمینت شده :

برای فهمیدن این که چه تعداد دندان باید لمینت بشود کافی است که با مراجعه به دانپزشک و معاینه دقیق از دندان ها که به هنگام لبخند زدن می توان دید که چه تعداد از دندان‌‌ها نمایان می‌شوند. در بیشتر موارد بین 8 الی 10 دندان برای اصلاح لبخند باید لمینت بشوند.

مزیت لمینت دندان فک پایینی :

در واقع انجام لمینت کردن دندان های فک پایین لازم می باشد . چرا که دندان‌ها پایینی فک قسمت مهمی از طرح لبخند را در صورت افراد پوشش می‌دهد. بنابراین طبیعی و زیبا هست که دندان‌های فک پایین را هم لمینت کنید.پس لبخند زیبا با لمینت دندان امکان پذیر است.

کامپوزیت یا لمینت دندان کدام بهتر است ؟

در حقیقت لمینت دندان هم از نظر کارایی، کیفیت، ثبت بودن رنگ و مقاومت در برابر صدمه های مختلف خیلی بهتر از کامپوزیت دندان است. البته بدانید که طول عمر لمینت دندان خیلی بیشتر از کامپوزیت می باشد .بنابراین می توانید از لمینت برای زیبایی دندان های خود استفاده کنید.

هزینه لمینت دندان :

لمینت کردن دندان یک عمل پرهزینه ای بوده که دارای حساسیت بالایی نیز است.البته آن قدر زیاد نیست چرا که لمینت دندان بسته به نوع مواد استفاده شده ، قسمتی از دندان که در آن لمینت دندان انجام می شود دارد.

برچسب ها :
تعداد دندان های لمینت شده | لمینت دندان | انواع لمینت دندان | هزینه لمینت دندان


تعداد دندان های لمینت شده


پیمایش به بالا