دکتر مریم زندیه

بهترین دندانپزشک زیبایی تهران - زیبایی دندان

معرفی رشته دندانپزشکی

امروزه یکی از رشته های مورد علاقه افراد ( زن - مرد ) رشته دندانپزشکی است . در حقیقت این رشته یکی از قدیمی‌ترین تخصص‌های پزشکی در دنیا می باشد که سابقه آن به 7000 سال قبل از میلاد برمی گردد. در واقع اولین سندهای مربوط به دندانپزشکی و پوسیدگی دندان متعلق به  5000 سال قبل از میلاد است.

می توان گفت که رشته دندانپزشکی همانند پزشکی بخشی از رشته های دکتری عمومی و زیرگروه علوم تجربی می باشد و تحصیل در این رشته به مدت 6 سال بوده که برای دریافت درجهات بالاتر می توان این رشته را ادامه بدهند.

اما تحصیل دردندانپزشکی دارای دو مدت زمان جداگانه‌ی 2 ساله و 4 ساله است که در 2 سال اول تحصیل دانشجویان واحدهای علوم پایه مانند:بیوشیمی، آناتومی، بافت‌شناسی، فیزیولوژی، ژنتیک، میکروب‌شناسی، پاتولوژی و ایمنی‌شناسی را پاس می کنند .

اما در بعد این 2 سال و قبولی در امتحان سراسری علوم پایه آنها وارد دوره‌ی تخصصی دندانپزشکی شده و دروس اختصاصی خود را در زمینه‌ هایی چون :

آسیب شناسی فک و دهان، ارتودنسی (مرتب کردن دندان‌ها)، اندودنتیکس (درمان ریشه‌ی دندان)، پروتزهای ثابت و متحرّک (روکش دندان، دست دندان)، پریودنتولوژی (بیماری‌های لثه و جرم‌گیری)، ترمیمی (پر کردن دندان‌ها و زیبایی دندان)، بیماری‌های دهان و دندان، انواع جراحی دندان (کشیدن دندان)، دهان و فک و صورت، دندانپزشکی کودکان و رادیولوژی دهان و فک و صورت (عکس‌برداری از دندان‌ها) می‌گذرانند.

البته باید این قسمت را که مربوط به بیماری‌های دهان و دندان را گذارنده وبا تشخیص صحیح و در اندازه یک دندانپزشک عمومی شروع به درمان بیماری‌ها بکنند.

توانایی های لازم برای تحصیل و کار در رشته دندانپزشکی:

کسانی که به رشته دندانپزشکی علاقه هستند و در خود قابلیت تحصیل در این رشته را دارند و می تواند به عنوان یک دندانپزشک موفق فعالیت کنند باید توانایی های را در خود داشته باشند.

1-باید آرام، پر تلاش، صبور، با دقت و خلاق باشند.

2-از نظر جسمانی در سلامت کامل باشند.

3-حتما باید ارتباط اجتماعی بالایی داشته باشند.

4-دارای مهارت های عالی شناختی خود باشند.

وظایف دندانپزشک:

-در ابتدا ویزیت کردن اولیه بیمار و دادن مشاوره های کافی به بیماران

-ایجاد آرامش به بیماران قبل از شروع کار ازجمله در مورد کودکان و افرادی که از دندانپزشکی می ترسند.

-استفاده از روشهای مناسب و جدید با پیشرفت در این قسمت برای کنترل و کم کردن درد بیمار

-عکس برداری در صورت لزوم

-درمان‌های دندانپزشکی شامل: جرم‌گیری، پر کردن، کشیدن و گذاشتن دندان‌های مصنوعی و روکش و بریج کردن (پل گذاشتن) و ...

چگونه بتوانیم یک دندانپزشک خوبی پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن دندانپزشک خوب می توانید این موارد را در نظر بگیرید :

1-از خانواده، دوستان، همسایه‌ها یا از همکاران خود بپرسید آیا دندانپزشک خوبی سراغ دارند یا خیر؟

2-برای انتخاب یک دندانپزشک خوب و با تجربه به پیشینه و کارنامه کارهای قبلی دندانپزشک خود مراجعه کنید .

3-سابقه دندانپزشک در زمینه کارهای سلامت و زیبایی دندان می تواند راهنمای شما برای پیدا کردن بهترین دندانپزشک خوب باشد .

درآمد و حقوق دندانپزشکی :

افرادی که در رشته دندانپزشکی دارای مدرک فوق تخصصی جراحی فک و صورت هستند دارای درآمدی بالایی در سال می باشند که بستگی به نوع بیماران ، مواد استفاده شده برای ترمیم و ساخت دندان ها ، منطقه ، محل قرارگیری مطب ( خصوصی یا به صورت کلینیک ) دارد. بنابراین یکی از شغل های پردرآمدترین در این سال ها دندانپزشکی است . همین امر سبب شده که این رشته دندانپزشکی یکی از مهم ترین رشته های پزشکی باشد که مورد علاقه دخترها و پسرها در کنکور است.

برای ارتباط با دندانپزشکی لطفا با شماره های زیر تماس بفرمایید.

021-66732544

021-66723942

موبایل: 09384488110

برچسب ها :
دندانپزشک زیبائی،بهترین دندانپزشک زیبائی، دندانپزشک محدوده ولی عصر،دندانپزشک برای زیبائی،مطب دندانپزشکی در خیابان جمهوری، دندانپزشکی در جمهوری، دندانپزشکی در خیابان ولیعصر، دندانپزشکی در خیابان انقلاب، مطب دندانپزشکی در خیابان انقلاب، دندانپزشکی در انقلاب


بهترین دندانپزشک زیبایی تهران


پیمایش به بالا