دکتر مریم زندیه

روکش ایمکس - زیبایی دندان

روکش ایمکس

قبل از هرچیزی باید بدانیم که این ایمکس چیست ؟ از چه جنسی ساخته و کاربرد آن چیست؟

میدانیم که انجام درمان زیبایی دندان به زیبایی لبخند افراد کمک می کند و این عمل موجب می شود که افراد اعتماد به نفس از دست رفته خود را دوباره بدست بیاورند. بین همه آن روش ها استفاده از روکش دندان ایمکس رایج پیدا کرده است .

در واقع روکش های ایمکس یک روکش ثابت تمام سرامیک بوده که جنس آن ها لیتیوم دی سیلیکات می باشد.

در مورد سیستم ایمکس چه می دانید؟

در حقیقت ایمکس یک سیستم تمام سرامیک بر اساس شیشه از جنس لیتیوم دیسیلیکات می باشد که از ترکیب کوارتز، دی اکسید لیتیوم، آلومینا و اکسید فسفر و پتاسیم تهیه و ساخته می شود.

استفاده از پروتزهای تمام سرامیک بر پایه ایمکس به دلیل داشتن استحکام بالا، عمر طولانی و زیبایی ظاهری سریع درهمه دنیا در حال زیاد شدن است. این سیستم ایمکس می تواند گزینه مناسبی برای جایگزین کردن روکش و تاج دندان های قدامی باشد.

بدین صورت که این سیستم برای پر کردن فاصله های کوچک بین دندان های جلویی نیز یک انتخاب خوب می باشد.

این روش برای برای اصلاح ایرادات ظاهری در عیب دندانی زیر مانند:

1- دندان های لکه دار:

با استفاده از تاج و روکش های ایمکس می توان لکه های روی دندان را برطرف کرد . این پروتز های all-porcelain در واقع نیمه شفاف بوده که دارای استحکام بالایی در برابر نیروهای خارجی می باشند. مزیت دیگر آنها ماندگاری بسیار بالا که مواقعی که فشارهای دندانی زیاد است دچار ترک و شکستگی نمی شوند.

2- دندان های کج:

استفاده از تاج های ایمکس می تواند ساختار و شکل دندان های کج جلویی را به خوبی بهبود ببخشد.

3- دندان های عصب کشی شده:

در مورد دندان هایی که از کانال ریشه ترمیم هستند و کاملا شکننده وآسیب پذیر می باشند، این روکش های ایمکس مناسب بوده و می تواند ترکیبی عالی از زیبایی ظاهری و استحکام بالا برای رفع این عیب داشته باشد .

4-دندان های شکسته:

برای دندان هایی که بر اثر پوسیدگی های بالا یا در اثر ضربه های شدید دچار شکستگی شده اند نیز گزینه های مناسبی است.

مراحل انجام این روکش :

1-در حقیقت مراحل درمان روکش ایمکس بسیار سریع و کم بوده و طی 1 الی 2 جلسه درمانی انجام میگردد.

2-در شروع دندانپزشک یک لایه بسیار نازک از دندان را بر داشته تا بعد از این که روکش بر روی دندان قرار گرفت دندان حجیم نباشد.

3- سپس عکس دیجیتال از دندان می گیرند و بررسی های لازم را بر روی آن انجام می دهند. بعد از آن به آماده سازی روکش دندان پرداخته و پس از آماده شدن، آن را بر روی دندان قرار می دهند واندازه آن را تست می کند.

بعد از بررسی های کامل مجددا دندانپزشک روکش را با چسب خاصی به دندان می چسباند. همه این مراحل در طی یک جلسه انجام می گردد.

جنس این ایمکس :

روکش های ایمکس همگی  را از جنس سرامیک تهیه می کنند ، این روکش دارای فلز نیست و موجب می شود که زیبایی طبیعی تر داشته باشد.این روکش ها بسیار محکم و سفت بوده و این عامل باعث می شود که آن ها کمتر ترک خورده یا شکسته بشوند.

مزایای سیستم ایمکس:

هماهنگی بسیار خوب با دندان های طبیعی

تمام سرامیک بودن جنس پروتز

طول عمر بالا

سهولت و سرعت ساخت روکش

مراقبت از ساختار دندان

معایب روکش ایمکس

قیمت بالا

مناسب برای دندان های خلفی نمی باشد

از آن جایی که ایمکس شفاف است گزینه مناسبی برای روکش کردن دندان های تیره نیست.

فقط برای فواصل کوچک بین دندان ها مناسب است.

روکش ایمکس دندان فقط برای جایگزینی یک دندان مناسب است و قادر نیست فشارهای وارده برای جایگزینی بیش از یک دندان را تحمل کند.

قیمت روکش ایمکس

قیمت روکش های ایمکس به خاطر عوامل چون : تعداد متفاوت دندان ، نوع دندان ها، اندازه نیازمندبه این روکش و درمان های قبل و بعدش متغییر هستند. شما میتوانید برای اطلاع از قیمت دقیق این محصول با ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
روکش ایمکس | روکش ایمکس دندان |قیمت روکش ایمکس | روکش ایمکس برای لمینت


روکش ایمکس


پیمایش به بالا